BASIN AÇIKLAMASI
12.08.2016

Bugün, Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan ve bazı İnternet haber sitelerinde de kaynak gösterilerek servis edilen,  “NÖBETE NEDEN KATILMADIN” sorgusu başlıklı haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 

Söz  konusu haberde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde 7 Ağustos 2016 Pazar günü gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingleri ile ilgili olarak ‘Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İl Müdürlüklerine mitinglere katılmayan personelin mazeretinin sorulması talimatını içeren bir faks gönderildiği’ iddia edilmektedir. 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün mitinglere katılmayan personelin ‘Katılmama gerekçesi ve mazeretinin bildirilmesinin’ istendiğine dair yazılı bir talimatı olmamıştır. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzün mitinge katılmayan personel ile ilgili bir tahkikatı da kesinlikle söz konusu değildir.

Kurumumuz yönetici ve personeli, 15 Temmuz akşamı Fethullahçı Terör Örgütü ( FETÖ)’nün ülkemize yönelik gerçekleştirdiği darbe girişimine milletimizle birlikte en sert tepkiyi göstermiş olup vatanın bölünmez bütünlüğü, demokrasi ve hukukun bir gereği olarak yurdumuzun dört bir tarafından düzenlenen Demokrasi Nöbetlerine ve 7 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingine kendi hür iradeleriyle katılmıştır.

Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde toplumumuzun bütün kesimlerinin hiçbir siyasi düşünce ve inanç ayrımı gözetmeksizin tarihi bir duruş gösterdiği Demokrasi ve Şehitler Mitingine, Kurumumuz yönetici ve personelinin katılımının gerçek dışı ve maksatlı ifadelerle sorgulanmasını hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.    

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur. 


Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 
    Genel Müdürlüğü

 

Rss