KYK’dan 6 İlde 6 Program

KYK, bünyesindeki yurtlarda barınan gençleri kültür, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri ile bir araya getirmeye devam ediyor. KYK, 28 Kasım’da altı farklı şehirde altı farklı programla gençlerin karşısına çıkacak.

28 KASIM 2017
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, bünyesindeki yurtlarda barınan gençleri kültür, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri ile bir araya getirmeye devam ediyor. KYK, 28 Kasım’da altı farklı şehirde altı farklı programla gençlerin karşısına çıkacak. 

Nebi’nin Ayak İzleri

Daha önce birçok ilde KYK’lı gençlerle buluşan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, bugün de Ankara’da olacak. Hatipoğlu programda gençlere Hz. Peygamberin (SAV) örnek hayatını ve asr-ı saadet’in manevi atmosferini aktaracak. Programda sanatçı Mustafa Demirci ve Fatih Koca da en güzel eserlerini gençler için seslendirecek. 

İstiklal Kahramanları 

Kurtuluş Savaşı’nda destan yazan kahramanların hikâyelerinin anlatıldığı “İstiklal Kahramanları” programı, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun anlatımı, Sanatçı Volkan Arslan’ın ezgileriyle bu akşam Kars’ta KYK’lı gençlerle buluşacak. 

Fıtrata Dönüş 

Tevazu, hürmet, merhamet ve affetme gibi erdemleri gençlere kazandırmak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Fıtrata Dönüş” programı Yazar Mehmet Ali Bulut ve Sanatçı Aykut Kuşkaya’nın katılımıyla Kocaeli’nde gerçekleştirilecek.

Zoru Başaranlar

Zoru Başaranlar programı kapsamında Yazar-Şair Recep Garip Bursa’da KYK’lı gençlerle bir araya gelecek.

Şiirin Gölgesinde Türküler

Sanatçı-Yazar Talha Bora Öge şiir ve türküleriyle Ordu’da gençlere şiir tadında bir program yaşatacak.

Tiyatro Sporu

Tiyatro oyuncularının doğaçlama performans sergilediği oyunda öğrenciler de aktif olarak yer alıyor. Gençlerin heyecanla beklediği oyun, bu kez de Bartın’da güldürecek.Rss