KYK’dan Ağaçlandırma Seferberliği

KYK, daha yeşil bir dünya için fidan dikmeye devam ediyor. “Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla yola çıkan KYK, her yıl yurtlara yeni kaydolan öğrenciler için fidan dikim etkinliği düzenliyor. Bu kapsamda geçen yıl 550.000 ağaç diken KYK’lı gençler, 3 Aralık’ta 81 ilde 212.232 fidanı daha toprakla buluşturacak.

29 KASIM 2017

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, daha yeşil bir dünya için fidan dikmeye devam ediyor. 

Orman Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında imzalanan protokolle geçtiğimiz yıl 81 ilde oluşturulan KYK Ormanlarına yeni fidanlar ekleniyor. 

“Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla yola çıkan KYK, her yıl yurtlara yeni kaydolan öğrenciler için fidan dikim etkinliği düzenliyor. Bu kapsamda geçen yıl 550.000 ağaç diken KYK’lı gençler, 3 Aralık’ta 81 ilde 212.232 fidanı daha toprakla buluşturacak. 

KYK, üniversiteli gençlerde orman sevgisinin artırılması, var olan ormanları ve çevreyi koruma duyarlılığının geliştirilmesi için gençlerle fidan dikiyor.

Öğrenciler fidanlarını toprakla buluşturuyor, can suyunu kendi elleriyle veriyor. Kimi yurtlarda fidanların üzerindeki kurdelede yurda yeni kaydolan öğrenci isimleri yer alıyor. Kendi isimlerini gören öğrenciler büyük mutluluk yaşıyor ve belli aralıklarla fidanlarını ziyaret ediyor. Kimi yurtlarda ise vatan uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizin isimleri fidanlara veriliyor. Böylece gençler birlik beraberlik içinde olmanın gururunu yaşıyor.

Gelecek nesillere yaşanabilir daha yeşil bir dünya bırakılması, gençlere ağaç ve orman sevgisinin kazandırılmasının amaçlandığı projeyle KYK yurtlarına her yıl yeni kaydolan öğrenci sayısı kadar fidan toprakla buluşuyor.

Proje kapsamında yurt bahçelerine de ceviz, badem, dut gibi meyve ağaçları dikiliyor.


Rss