Bakan Osman Aşkın Bak KYK İl Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ankara’da düzenlenen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. İki gün sürecek toplantıda genel müdür, genel müdür yardımcıları ve daire başkanları da il müdürlerine hitap edecek.

8 MART 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ankara’da düzenlenen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.  

Kurumun Ankara’daki eğitim merkezinde yapılan toplantıda konuşan Bakan Osman Aşkın Bak, üç ay önce bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Bu toplantıları düzenlemek önemli. Öğrencilerimizin büyük bölümü verilen hizmetlerden memnun. Bu memnuniyeti artırarak sürdürmeliyiz. Sorumlu olduğunuz yurtları sürekli dolaşın. Öğrencilerle sohbet edin. Sorunları yerinde görüp sıkıntıları çözün. Hizmetlerde aksama olmamasına özen gösterin. Yurt içi eğitim programlarına ağırlık verelim. Türkiye genelinde yurt kapasitemizi artırıyoruz. İllerinizde inşaat halindeki yurtları yakın takibe alın, bunların bir an evvel bitirilmesi için çaba içerisinde olun. Gelecek eğitim-öğretim döneminin planlamasının şimdiden yapılması gerekir.” dedi.

İl müdürlerinden bulundukları illerdeki vali, belediye başkanı ve üniversitelerin rektörleriyle, dekanlarıyla sürekli iletişim halinde olmalarını isteyen Bakan Osman Aşkın Bak, “İllerinizdeki valiler,  üniversitelerin rektörleri ve dekanları ile diyaloğu çok güçlü tutmamız lazım. Onları yurtlara davet edin. Öğrencilerin hangi ortamlarda olduklarını görsünler. Öğrencilerin rektör ve dekanları yurtlarında görmeleri onları mutlu edecektir, onların öz güvenini artıracaktır. Bunun çok büyük faydası var. Valiyi, belediye başkanını karşısında gören öğrenci onlara şehir içinde yaşadığı varsa ulaşım gibi sıkıntılarını iletebilir.” diye konuştu. 

Konuşmanın ardından KYK il müdürleri tek tek söz alarak sorunlarını Bakan Osman Aşkın Bak’a iletti.

İl müdürlerinin taleplerini not alan Bakan Osman Aşkın Bak, daha sonra ocak ayında on iki ilde düzenlenen KYK Kış Kamplarına ev sahipliği yapan il müdürlerine teşekkür belgesi verdi.

Toplantıda KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da il müdürlerine hitap etti.

Aksu, “Öğrencilere sadece barınma, beslenme hizmeti vermekle kalmıyor, sıradan hizmet anlayışı ile hareket etmiyoruz. Yurtlarda eğitim faaliyetleri de düzenliyoruz. Turnuva ve yarışmalar yapıyoruz. İsteyen el sanatları kursuna katılıyor isteyen basketbol oynuyor. Öğrencinin ilgisi neye göre ise o faaliyette yer alıyor. Kurumsal gelişimi ve verimliliği artırmak amacıyla tüm yurtlarda kurum hizmet kalite standartları oluşturduk. Çalışmaların etkin ve istikrarlı bir şekilde yürütülmesi ile öğrenci ve çalışan memnuniyetinin artırılması ve yurtlarda verilen barınma, beslenme, eğitim vb. hizmetlerde ülke genelinde birlik sağlanmasını amaçlıyoruz.” dedi.

2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk yarısındaki başarıların ikinci dönemde de artarak devam etmesini isteyen Genel Müdür, “Gece gündüz demeden verdiğiniz emekleri görüyor ve takdir ediyorum. İl müdürlerine ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

İki gün sürecek toplantıda genel müdür yardımcıları ve daire başkanları da il müdürlerine hitap edecek.

Rss