KYK’lı Gençlerden Mehmetçiğe ‘Işıklı’ Destek

81 ilde aynı anda gerçekleştirilen etkinlikte KYK’lı gençler, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla yurt binasının ışıklarıyla Afrin yazdı. Öğrenciler, "Afrin" yazısının oluşmasının ardından Mehmetçiğe selam gönderdi.Etkinlik, en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da yükselen konu başlıklarında ilk 5’e girdi.

15 MART 2018
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, ülke geneli ve KKTC’de 600 binden fazla öğrencisi ile tek yürek tek millet olmak için Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na destek veriyor.

KYK’lı gençler, kahraman Mehmetçiğimizin ve aziz devletimizin yanında olduğunu birbirinden farklı, güzel etkinliklere imza atarak gösteriyor. Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçikler için yurt ışıklarıyla ‘Afrin’ yazıyor; komando marşı söylüyor. Öğrenciler, soğukta askerlerimiz üşümesin diye onlara atkı, bere, eldiven örüyor.

Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği, sınırlarımızın güvenlik ve istikrarın sağlanması için başlatılan harekâtta KYK tüm varlığıyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanında yer alıyor.

Gençler, Yurt Işıklarıyla ‘Afrin’ Yazdı

81 ilde aynı anda gerçekleştirilen etkinlikte KYK’lı gençler, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla yurt binasının ışıklarıyla Afrin yazdı. Öğrenciler, "Afrin" yazısının oluşmasının ardından Mehmetçiğe selam gönderdi.

Ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlik sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Etkinlik, en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da yükselen konu başlıklarında ilk 5’e girdi.

Öğrenci ve vatandaşlar yurt binasına ışıkla yazılan "Afrin"i fotoğraflarken İstiklal Marşı'nı okudu, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" şeklinde sloganlar attı.

Biz de Savaşmaya Hazırız

Mehmetçiğin yanında yer almak için gençler askerlik şubelerini ziyaret ediyor; gönüllü asker olmak için dilekçe veriyor.

Ziyaret esnasında KYK’lı gençler duygularını dile getirip Mehmetçikle beraber savaşmaya hazırız mesajı verdi.

Gençler, Şehit Ailelerini Unutmadı

KYK’lı gençler, Afrin Operasyonunda gözlerini kırpmadan vatan için şehit olan kahramanlarımızın adını yurt bahçelerine diktikleri çınarlar ile yaşatıyor.

Yurtlar şehit ailelerini ziyaret ederek acılarına ortak oluyor; başsağlığı diliyor.

Şehitlerimize vefa borcunu ödemek için gençler onların kabrini ziyaret ediyor; Kur’an-ı Kerim okuyup dualar ediyor.


Rss