KYK’da Çanakkale Ruhu

Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü KYK yurtlarında da idrak edildi. Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü KYK yurtlarında da idrak edildi. Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü kutlamalarına TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin ilçe merkezinin terörden arındırılması damga vurdu.

19 MART 2018
Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında da idrak edildi. 

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü kutlamalarına TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin ilçe merkezinin terörden arındırılması damga vurdu.  

Şanlı tarihimizin unutulmaz zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi, Şehitler Günü ve Afrin zaferi, KYK yurtlarında da büyük coşku ve yoğun katılımla kutlandı. Birçok ilde canlandırmalı olarak Çanakkale zaferi yeniden yaşandı. KYK’lı gençler, Çanakkale Zaferi’ni yurtlarda verilen konferanslarda uzman konuklardan öğrendi. 

Kahraman ecdadımızın sergilediği azim ve fedakârlığın hafızalarda canlı tutulması ve o yıllarda hangi şartlarda savaşıldığını hatırlatmak adına bazı yurtlarda öğrencilere “yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı, yarım ekmek” verildi.

Gaziler anılarını anlattı

KYK’lı gençler, gazileri de unutmadı. Gazileri ziyaret eden ve yurtlarda ağırlayarak hayır dualarını alan gençler, el emeği göz nuru hediyeleri gazilere takdim etti. 

Şehitler kabirleri başında anıldı

Birçok ilde KYK’lı gençler, şehitlikleri ve şehitleri ziyaret etti. Ziyaretlerde kahraman şehitlerin ruhları için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.Rss