KYK Turnuva Finalleri 30 Nisan’da!

Yurtlarda barınan gençlerin spora olan ilgilerini artırmak amacıyla ülke genelinde düzenlenen sportif turnuvaların grup elemelerinin tamamlanmasının ardından KYK’lı gençler, 30 Nisan-06 Mayıs tarihleri arasında Türkiye finalleri için ter dökecek.

28 NİSAN 2018
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun geleneksel spor turnuvalarında sona gelindi. Final heyecanı 30 Nisanda! 

Yurtlarda barınan gençlerin spora olan ilgilerini artırmak amacıyla ülke genelinde düzenlenen sportif turnuvaların grup elemelerinin tamamlanmasının ardından KYK’lı gençler, 30 Nisan-06 Mayıs tarihleri arasında Türkiye finalleri için ter dökecek. 

Her yıl gerçekleştirilen spor turnuvaları ile KYK’lı gençler arasında dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık duygularının geliştirilmesi, spor kültürü, takım ruhu ve “fair play” (dürüst oyun) anlayışının oluşturulması amaçlanıyor.  

Finaller 30 Nisan-06 Mayıs tarihlerinde 

Binlerce KYK’lı gencin futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton ve geleneksel Türk okçuluğu dallarında şampiyonluk için ter dökeceği turnuvaların Türkiye finalleri 30 Nisan’da başlayacak; 6 Mayıs’ta sona erecek. 

Farklı illerde gerçekleştirilen yarı finallerin ardından Türkiye finalleri için grup elemelerinde birinci olan takımlar çarpışacak. 

Finaller farklı illerde

Türkiye finali için Düzce’de düzenlenecek olan KYK Futbol Turnuvası’nda Kastamonu, Kocaeli, Denizli, Trabzon, Niğde, Malatya, Diyarbakır ve Kars; Eskişehir’de düzenlenecek Basketbol Turnuvası’nda kızlarda Ankara, Kocaeli, Denizli, Trabzon, Konya, Erzurum, Diyarbakır ve Ağrı, erkeklerde Karabük, İstanbul, Denizli, Samsun, Konya, Erzincan, Gaziantep ve Van; Denizli’de düzenlenecek Voleybol Turnuvası’nda Ankara, Kocaeli, Denizli, Trabzon, Aksaray, Erzincan, Diyarbakır ve Bayburt; Çorum’da düzenlenecek Masa Tenisi Turnuvası’nda erkeklerde Çorum, Sakarya, Aydın, Tokat, Ispart, Malatya, Gaziantep ve Van, kızlarda ise Eskişehir, İstanbul, Uşak, Samsun, Konya, Sivas, Diyarbakır ve Van illeri yarışacak. 

Centilmence ve başarılı bir şekilde tamamlanması planlanan geleneksel spor turnuvalarında geleneksel Türk okçuluğu Ankara’da, badminton ise Edirne’de düzenlenecek.

Satranç Turnuvası’nda birinciler belli oldu 

09-13 Nisan tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen Satranç Turnuvası’nın kazananları da belli oldu. Erkeklerde Afyonkarahisar’dan Doğukan Özen, kızlarda ise Batman’dan Tuğba Gür birinciliği göğüsledi. 

Cep telefonu, kupa ve madalya verilen birincilere ödülleri İl Müdürü tarafından takdim edildi.
Rss