KYK’lı Gençler 15 Temmuz Kahramanlarını Unutmadı

Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı yazılan destanın ikinci yıl dönümünde nöbetçi yurtlarda kalan öğrenciler ve tüm personeliyle milli irade nöbetine katıldı.

16 TEMMUZ 2018
15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı yazılan destanın ikinci yıl dönümünde KYK, 81 ildeki nöbetçi yurtlarda kalan öğrenciler ve tüm personeliyle yine meydanlardaydı. 

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla binlerce genç, meydanlardaki anma törenlerine katıldı; vatanın birlik ve beraberliğinin ebediyen bozulmaması için dualar etti. Ülke geneli ve KKTC’deki nöbetçi yurtlarda 15 Temmuz Milli İrade Destanı fotoğraf sergileri açıldı.

Gençlerle şehit ve gazi ailelerini ziyaret

KYK’lı gençler şehit aileleri ve gazileri de ziyaret etti. 15 Temmuz darbe girişiminde destan yazan şehitlerin kabirlerini, ailelerini ve gazileri ziyaret eden gençler, Kur’an-ı Kerim okuyup dualar etti.

Yurt Işıkları Bu Kez 15 Temmuz İçin Yandı

Daha önce Afrin ve Kudüs için yanan yurt ışıkları, bu kez de 15 Temmuz için yandı. Uşak ve Karabük’te KYK’lı gençler, yurt binasının ışıklarıyla ’15 Temmuz’ yazdı. Öğrenci ve vatandaşlar, büyük ilgi gösterdikleri yazının önünde hatıra fotoğrafları çektirdi.

Rss