KYK’da Kutlu Doğum Coşkusu

Yaklaşık 600 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Kutlu Doğum Haftasını düzenlediği etkinliklerle idrak ediyor. Ülkemizin önde gelen konuşmacı ve sanatçılarını 16 ilde “Rahmet Efendim” programıyla gençlerle buluşturan KYK, Türkiye’nin dört bir yanındaki yurtlarda da birçok etkinliğe imza atıyor. KYK, bu yıl ilk kez KKTC'de de Kutlu Doğum etkinliği düzenliyor.

21 NİSAN 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Mustafa Cihat, Ömer Karaoğlu, Mustafa Demirci, Dursun Ali Erzincanlı, Dr. Fatih Koca, Cemalettin Tül, Seyfullah Kartal, Yrd. Doç. Dr. Yasin Pişgin ve daha birçok ismi 16 ilde “Rahmet Efendim” programıyla gençlerle buluşturan KYK, Türkiye’nin dört bir yanındaki yurtlarda da birçok etkinliğe imza atıyor. 

KKTC’de Bir İlk 

Yüksek öğrenimlerini KKTC’de sürdüren öğrencilere de hizmet veren ve yurt sayısını geçtiğimiz yıl 3’e yükselten KYK, bir ilke daha imza atıyor. KYK, Gazimağusa’da Kutlu Doğum programı düzenliyor. 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rauf Raif Denktaş Kongre Sarayında yarın gerçekleştirilecek programda Prof. Dr. Ekrem Demirli KYK’lı gençlere seslenecek. Sanatçı Ramazan Yumrutepe'nin kum sanatıyla Efendiler Efendisinin hayatını anlatacağı programda sanatçı Mustafa Cihat da konser verecek. 

 On binlerce gül fidanı toprakla buluştu

KYK, Kutlu Doğum haftası münasebetiyle yüz binlerce gül fidanını da toprakla buluşturdu. KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da Samsun Münevver Ayaşlı yurdunun bahçesine fidan dikti. 

KYK, her yıl Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla tekrarlanan gül hediye etme geleneğine farklı bir bakış açısı getirdi ve gençleri tüketen değil, üreten bir bilince ulaştırma gayesiyle yurt bahçelerine gül fidanı dikilmesine karar verdi. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde temin edilen gül fidanlarını yurt bahçelerinde toprakla buluşturan KYK’lı gençler, hem Hz. Peygamberi (SAV) anıyor hem de daha güzel, daha yaşanabilir yurt bahçelerinin oluşmasına katkı sağlıyor. 

Rss