KYK’lı Gençler “Fetih”te Buluşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Fetih” coşkusunu 12 ilde gerçekleştireceği “Fetih Buluşmaları” ile ülkemizin dört bir tarafına taşıyor. Türk-İslam ve dünya tarihi açısından önemli bir yere sahip olan ve tarihin akışını değiştiren İstanbul’un fethinin 564. Yıldönümünü kutlamak ve genç nesillere fethi ve Fatih Sultan Mehmet’i anlatmak amacıyla 12 ilde Fetih Buluşmaları düzenliyor.

9 MAYIS 2017
Fetih ruhu, fetih ahlakı ve fethin bölgesel ve küresel anlamları üzerinde durulan programlarda KYK’lı gençlere yaşadığımız çağda fethin değişen temel dinamikleri anlatılıyor. 

Programlarda padişahların şiirlerine yaptığı bestelerle müzik literatürüne önemli katkılar sağlayan sanatçı Uğur Işılak da fetih ruhunu notalara yansıtarak gençleri uzun süre unutamayacakları bir fetih yolculuğuna çıkaracak.

“Fetih Buluşmaları” 2 Mayıs’ta Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve sanatçı Uğur Işılak’ın katılımıyla Iğdır’da başladı.  KYK’lı gençlerin yoğun ilgi gösterdiği program 3 Mayıs’ta Ağrı’da, 5 Mayıs’ta Giresun’da, 8 Mayıs’ta da Uşak’ta gerçekleştirildi. Program, 4 Mayıs’ta da Samsun’da Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Uğur Işılak’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Fetih Buluşmaları kapsamında Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve Uğur Işılak 8 Mayıs’ta Uşak, 10 Mayıs’ta Kilis, 24 Mayıs’ta Muş’ta; Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Uğur Işılak 9 Mayıs’ta Adana’da; tarihçi- yazar Yavuz Bahadıroğlu ve Uğur Işılak ise 11 Mayıs’ta Tekirdağ, 15 Mayıs’ta İstanbul, 17 Mayıs’ta Rize ve 18 Mayıs’ta Artvin’de KYK’lı gençlerle buluşacak.Rss