KYK’nın da Yer Aldığı Etnospor Kültür Festivali Başladı

II. Etnospor Kültür Festivali, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan'ın yaptığı açılış konuşmaları ile başladı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen Etnospor Kültür Festivali, Yenikapı miting alanında mehteran takımı konseri ve açılış konuşmaları ile başladı.

11 MAYIS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Festivalde Türk dünyasına, Orta Asya ve Anadolu'ya özgü şenlikler ve geleneksel Türk sporlarının yanı sıra geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı, tarihi el sanatları atölyeleri, kılıç kalkan gösterileri ve atlı gösteriler gibi pek çok faaliyet yer alacak.

Bakan Çağatay Kılıç, KYK standını ziyaret etti

Festivale, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da katılıyor. Açılış töreninin ardından fuardaki stantları gezen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, KYK standını da ziyaret etti. Stantta bulunan gençlerle sohbet eden Bakan Çağatay Kılıç, gençlerin fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi.

KYK standında yurtlarda ‘’KYK Akademi’’ çatısı adı altında düzenlenen kurs ve atölye çalışmalarında öğrencilerin yaptığı eserler sergileniyor. Stantta ebru, ney, tezhip, hat, tezhip ve çini gibi Türk-İslam sanatlarının yanı sıra Geleneksel Türk Okçuluğu kursu gören öğrenciler de kurslarda öğrendiklerini ziyaretçilere uygulamalı olarak gösteriyor.

"Ok Yaydan Çıkıyor" sloganıyla gerçekleştirilen Etnospor Kültür Festivali, 4 gün sürecek.Rss