Efsane Spor Adamları KYK Standında Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan’ın açılışını yaptığı Etnospor Kültür Festivali'nin ikincisi, birbirinden güzel etkinliklerle sona erdi. Ok Yaydan Çıkıyor" sloganıyla Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen Etnospor Kültür Festivali’nde KYK da bir stantla yer aldı.

15 MAYIS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Öğrencilerin yurtlardaki kurs ve atölyelerde yaptığı eserlerin yanı sıra Geleneksel Türk Okçuluğu kursu gören öğrencilerin de yer aldığı stantta ünlü sporcu ve spor adamlarıyla söyleşiler de gerçekleştiriliyor. 

Bu çerçevede Avrupa Şampiyonu ilk Türk boksör olan Cemal Kamacı ve boks maçlarının unutulmaz sesi, ünlü spor spikeri Orhan Ayhan KYK standında gençlerle buluştu.

Gençlere hayat hikayesini anlatan Cemal Kamacı, küçük yaşlardan itibaren spor yaptığını söyledi. ‘Yaşım 70'in üstünde ama hala spor yapıyorum, günde 130 mekik çekiyorum’ diyen Kamacı, gençlere de spor yapmaları, sağlıklı beslenmeleri ve sigara vb. kötü alışkanlıklardan uzak durmaları tavsiyesinde bulundu. 

Spor spikeri Orhan Ayhan da gençlerle deneyimlerini paylaştı. Programı ilgiyle izleyen gençler, merak ettiklerini sorarak Kamacı ve Ayhan’ı daha yakından tanıma fırsatı buldu. 

Rss