KYK, Gençlik Merkezi Günleri'nde Büyük İlgi Gördü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 16-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen ‘’Gençlik Merkezi Günleri’’ Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla Ankara ATO Congresium'daki açılış töreniyle başladı. Sergi alanında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yerini aldı.

18 MAYIS 2017
Açılış konuşmasını yapan Bakan Çağatay Kılıç; gençlerin sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle kendilerini geliştirme imkânı bulması için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini belirterek "Gençlik merkezi sayımız 279'a çıktı. Bu yılın sonunda Gençlik Merkezi sayımız 300'ü aşacak ve geleceğimiz noktada amacımız sizlerin kabiliyetlerini açığa çıkarmak ve aynı zamanda size kendinizi geliştirme imkânı sunmak." dedi.  

ATO Congresium'daki sergi alanında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yerini aldı.

Serginin ilk gününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu da KYK standını ziyaret etti.

KYK Standında Kültür- Sanat Rüzgarı Esti

Stantta KYK’lı  öğrenciler; ebru, tezhip, çini, hat sanatı ile ilgili marifetlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Ayrıca Geleneksel Türk Okçuluğu kursu gören öğrenciler de yeteneklerini uygulamalı olarak katılımcılara gösterdi.

Diğer taraftan KYK’nın tanıtım standında hem öğrencilere hem de ziyaretçilere Kurum hakkında detaylı bilgiler verildi.

KYK standında 16 Mayıs’ta Gazeteci Yazar Hasan Öztürk gençlerle gündemi değerlendirdi. 17 Mayıs’ta Talha Bora Öge ziyaretçilerle söyleşi yapıp kitaplarını imzaladı. Gençlik Merkezi Günleri’nin son gününde de KYK standının misafiri inovasyon uzmanı Gökhan Yücel ve şair-yazar Hayati İnanç oldu.Rss