KYK’da Fetih Coşkusu

Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’nın övgüsüne mazhar olarak çağ açıp çağ kapatan ve dünya tarihinin seyrini değiştiren İstanbul'un Fethi’nin 564. yıl dönümü, KYK yurtlarında da çeşitli programlarla kutlandı. KYK, 12 ilde gerçekleştirdiği dev salon programları ve yurtlarda gerçekleştirdiği çeşitli programlarla İstanbul’un fethini ve Fatih Sultan Mehmet’in askeri, idari ve ilmi alanlardaki dünyaya örnek olacak başarılarını anlattı.

30 MAYIS 2017
İstanbul’un fethi, ülke genelindeki yurtlarda da uzman isimlerin katıldığı konferanslarla kutlandı. Programlar çerçevesinde mehteran gösterileri gerçekleştirildi; ‘’Fetih 1453’’ filmi izlendi. 

Fetih, 12 ilde on binlerce genci buluşturdu

Türk ve dünya tarihine yön vermesi açısından büyük öneme sahip olan İstanbul’un Fethi, KYK’nın Iğdır, Ağrı, Samsun, Giresun, Uşak, Adana, Kilis, Tekirdağ, İstanbul, Rize, Artvin ve Muş’ta düzenlediği ‘’Fetih Buluşmaları’’ ile genç nesillere fetih ruhunu yaşattı.
 
‘’Fetih Buluşmaları’’ mehteran takımının gösterisi ile başladı. Ardından uzman konukların, İstanbul’un Fethi’nin Türk ve dünya tarihi açısından önemini anlattığı program Sanatçı Uğur Işılak’ın fetih ruhunu notalara döktüğü konserleri ile sona erdi.


Rss