KYK’lı Gençler, Diyanet İşleri Başkanı Görmez ile İftarda Buluştu

KYK’lı gençler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen iftarda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile buluştu.

5 HAZİRAN 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda barınan 400 öğrenci, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile iftar sofrasında bir araya geldi.

İftar öncesi gençlere seslenen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, sözlerine Hz. Peygamberin bir duasını hatırlatarak başladı: “Efendimiz buyuruyor ki ‘Yemeklerinizi iyi insanlar yesinler!’ Efendimizin bu duası bizim için bugün kabul oldu; yemeklerimizi iyi insanlar yiyecekler. Onun için size teşekkür ediyorum, geldiğiniz için. Hz. Peygamberin ikinci cümlesi; ‘Oruçlular sofranızda iftar etsin!’ Böylece her iki dua da kabul olmuş oluyor. Duanın üçüncü cümlesi ise ‘Meleklerin duası, istiğfarı hep sizlerle birlikte olsun!’ Sevgili Peygamberimiz bir başka hadiste de ‘İlim yolcusuna melekler kanatlarını gererler’ buyuruyor. Sizler hep meleklerin kanatlarında olasınız! Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Barış, sıhhat ve afiyet içerisinde anne babanızla, ailenizle, sevdiklerinizle bayrama kavuşmayı Allah hepinize, hepimize nasip etsin. Kredi Yurtlar Kurumunun hocalarına, yöneticilerine sizi bize getirdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hep birlikte açılan iftarın ardından Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Eğitim Dairesi Başkanı Oktay Mahşer de kürsüye çıkarak gençlere hitap etti.

Programda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Nisan ayında umreye giden öğrenciler de kutsal topraklarda yaşadıkları duygu dolu anları dile getirdi.


Rss