KYK’lı Gençler Ramazan Sevinci Dağıtıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında ramazan ayı aile sıcaklığında yaşanıyor. KYK, ülke geneli ve KKTC’de 728 yurt ve 600 binden fazla öğrenci ile Gönül Bağı Projesi kapsamında yaptığı sosyal sorumluluk çalışmalarına ramazan sofralarını şenlendirerek devam ediyor.

7 HAZİRAN 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, dostluk ve kardeşliğin daha da güçlendiği ramazan ayında KYK’lı gençler, ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor. Öğrenciler, kendi harçlıklarıyla hazırladıkları yardım paketlerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor; iftar sofralarına misafir oluyor. 

KYK’lı gençler yurtlarda da yurt dışından gelen misafir öğrencilerle birlik beraberlik içerisinde iftar ve sahurlarını yapıyor. 

Kurum çalışanları, ramazan ayını ailelerinden uzakta geçiren öğrencileri yalnız bırakmıyor, öğrencilerin aile sıcaklığında iftar ve sahur yapmalarını sağlamak için sofralarına konuk oluyor.

Öğrencilerin manevi duyguları tatmalarını ve aralarındaki dayanışmanın güçlenmesini sağlamak amacıyla yurtlarda birlikte teravih namazları kılınıyor, bazı yurtlarda öğrenciler şehrin camilerinde cemaatle birlikte huzura duruyor. 


Rss