KYK İl Müdürleri “Değerlendirme Toplantısı’’ Ankara’da Gerçekleştirildi

Her geçen yıl hizmet kalitesi, yurt sayısı ve kapasitesini artıran KYK, 2016-2017 eğitim öğretim yılının muhasebesini yaptı, gelecek yılın hedeflerini belirledi.

12 HAZİRAN 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürleri Toplantısı, Ankara’da gerçekleştirildi. 

81 il müdürünün yanı sıra daire başkanları ve genel müdür yardımcılarının da katıldığı toplantı, KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’nun konuşmasıyla başladı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılının değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda Aksu, başarılı faaliyetleri ve özverili çalışmalarından dolayı il müdürlerine teşekkür etti.

Kredi ve Yurtlar Kurumunun son yıllarda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığına dikkat çeken Aksu, kurumun yıllardır sürdüregeldiği beslenme, barınma, burs ve kredi hizmetlerinin yanı sıra artık önemli bir eğitim yuvası olarak da anıldığını vurguladı. 

Bu yıl tüm yurtlarda yüzlerce değişik alanda kurs ve atölye çalışmaları gerçekleştirildiğini, sosyal ve kültürel faaliyetler, sportif faaliyetler ve sosyal sorumluluk projelerine imza atıldığını belirten Aksu, ülke çapında futbol, basketbol, masa tenisi, satranç ve Geleneksel Türk Okçuluğu dallarında düzenlenen turnuvalar, KYK Siberbeyin Arıyor ve kısa film yarışmalarının büyük ses getirdiğini kaydetti.   

Bu yıl 18 farklı başlık altında 81 ilde 317 salon programı gerçekleştirildiğini vurgulayan Aksu, önümüzdeki yıl da bu programlara devam edileceğini söyledi. 

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, ülke genelinde birçok yurt inşaatının sürdüğünü de kaydederek şu an 600 bin öğrenciye hizmet verildiğini, eylül ayından itibaren yeni açılacak yurtlarla birlikte bu sayının 650 bini aşacağını söyledi. Aksu, il müdürlerinden uzun yaz tatili boyunca yurtların tamir, tadilat ve bakım işlemlerinin de yapılarak yeni döneme hazırlanmasını istedi.   

Aksu’nun konuşmasının ardından Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özgül ve daire başkanları da il müdürlerine hitap etti.

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu, akşam da il müdürlerine iftar yemeği verdi. 


Rss