KYK Sosyal Medyada Zirvede

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), sosyal medyayı en etkin kullanan kamu kurumları arasında Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığın ardından üçüncü sırayı aldı. KYK, İnternet kullanımının artmasıyla birlikte özellikle son yıllarda en önemli iletişim araçlarından biri haline gelen sosyal medyayı etkin olarak kullanan kurumlar arasında bulunuyor.

7 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
1 Ocak - 30 Haziran 2017 tarihleri arasındaki sosyal medya verilerini inceleyen Medya Akademi, kamu kurum ve kuruluşlarının sosyal medya karnesini çıkardı.

Sosyal medya kullanımında birçok kamu kurumunu geride bırakan KYK, 1.266 tweet ile “Toplam Atılan Tweet Sayısı”nda beşinci; 205.046 beğeniyle “Toplam Beğeni Sayısı”nda dördüncü; 175.001 retweet ile “Toplam Retweet Sayısı”nda da üçüncü oldu.  

KYK’nın, Twitter’daki GSB_KYK ve KYK_DESTEK adlı hesapları, toplam 121 bin kişi tarafından takip ediliyor. KYK_DESTEK hesabı ile 7 gün 24 saat öğrencilerin soru ve sorunlarına anında çözüm bulunuyor; GSB_KYK hesabından ise yurtlardaki tüm eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere ilişkin bilgiler ve fotoğraflar paylaşılıyor.

KYK ile ilgili tüm haber ve duyurulara Instagram, Facebook ve Youtube’dan da ulaşmak mümkün.


Rss