KYK’dan 81 İlde 15 Temmuz Etkinliği

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında birçok etkinliğe imza atacak.

11 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin ardından nöbetçi yurtlarda kalan öğrenciler ve tüm personeliyle milli irade nöbetlerine katılan ve vatan nöbeti tutan halka yemek, su, çay, çorba gibi birçok ikramlarda bulunan KYK, ihanetin birinci yıl dönümünde de tüm personel ve öğrencileriyle yine meydanlarda olacak.  

81 ilde 15 Temmuz programları


KYK, 15 Temmuz’dan bu yana bu büyük ihaneti genç nesillere doğru anlatabilmek ve unutturmamak amacıyla birçok etkinliğe imza attı. Eylül ayında yurtların açılmasıyla birlikte harekete geçen KYK, 81 il müdürlüğünde, şehirlerin meydanlarında ve yüzlerce yurtta “15 Temmuz Milli İrade Destanı” fotoğraf sergisi açtı. Yurtlarda kalan tüm öğrencilere "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitapçığını hediye eden KYK, ünlü tarihçi-yazar ve sanatçıların katılımıyla 14 ilde “Bil Evlat”, 15 ilde de “Altıncı Mevsim” başlığıyla dev salon programları düzenledi. 

KYK’lı gençler şehit aileleri ve gazileri de yalnız bırakmadı. 81 ilde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve terörle mücadelede şehit olan vatan evlatlarının ailelerini ve gazileri ziyaret eden gençler, Niğde’de Ömer Halisdemir’in kabrini ve 15 Temmuz gecesi hainlerin hedefi olan Gölbaşı Polis Özel Harekat’ı da ziyaret etti.  

KYK, Şehit ve Gazileri Unutmuyor

KYK’lı gençler, yurtlarda görevli manevi rehberler eşliğinde vatan uğruna gözünü kırpmadan canlarını feda ederek destan yazan şehitlerimizin kabirleri başında Kur’an-ı Kerim okuyup dualar edecek.

KYK’lı gençler, gazi ve şehit ailelerini de ziyaret edecek. 

KYK, yine meydanlarda olacak

Kredi ve Yurtlar Kurumu, hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde de 81 ilde meydanlarda ve nöbette olacak. KYK işletmecileri bu yıl da meydanlarda nöbete katılan vatandaşlara su, çay, yemek gibi çeşitli ikramlarda bulunacak. 

Ülke geneli ve KKTC’deki nöbetçi yurtlarda 15 Temmuz Milli İrade Destanı fotoğraf sergisi açılacak, uzman konukların katılımıyla 15 Temmuz’un anlatılacağı konferanslar düzenlenecek.
Rss