KYK 15 Temmuz’da Yine Meydanlardaydı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde tüm personel ve öğrencileriyle yine meydanlardaydı. 81 ilde meydanlardaki anma törenlerine katılan ve meydanlarda toplanan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunan KYK, yaz kursu, staj vb. gibi nedenlerle açık bulunan 81 ildeki tüm nöbetçi yurtlarda da birçok etkinliğe imza attı.

17 TEMMUZ 2017
KYK Genel Müdürü Sinan Aksu ve daire amirleri Ankara’da TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen anma etkinliklerine katıldı. Sinan Aksu, Külliye önünde Ankara İl Müdürlüğü tarafından kurulan standı da ziyaret etti, gençlerle birlikte vatandaşlara su, çorba ve ekmek dağıttı.

KYK, şehit ve gazileri unutmadı

Şehit aileleri ve gazileri yalnız bırakmayan KYK’lı gençler, yurtlarda görevli manevi rehberler eşliğinde vatan uğruna gözünü kırpmadan canlarını feda ederek destan yazan şehitlerimizin kabirleri başında Kur’an-ı Kerim okuyup dualar etti.

81 ilde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve terörle mücadelede şehit olan vatan evlatlarının ailelerini ve gazileri ziyaret eden gençler, Niğde’de Ömer Halisdemir’in kabrini de ziyaret etti.

81 ilde 15 Temmuz programları

Hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde 81 ilde meydanlarda ve nöbette olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 81 ilde ve KKTC’deki nöbetçi yurtlarda ve şehir meydanlarında “15 Temmuz Milli İrade Destanı” fotoğraf sergisi açtı. Yurtlarda uzman konukların katılımıyla panel, konferans ve söyleşiler gerçekleştirildi.

Meydanlardaki etkinliklere katılan vatandaşlara KYK işletmecileri ve KYK’lı gençler tarafından çeşitli ikramlarda bulundu. Rss