KYK Basın Merkezi Çalışmalarına Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), basın-yayın çalışmalarına ivme kazandıracak yeni bir birimi daha hizmete açtı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyete geçen Basın Merkezi ile öğrencilerin ve kamuoyunun KYK’ya ilişkin doğru bilgiye kaynağından ulaşması hedefleniyor.

24 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Son teknolojiyle donatılan ve alanında uzman, deneyimli personellerin görev aldığı Basın Merkezi; muhabirler, fotoğrafçı, grafik tasarımcılar, sosyal medya uzmanları, medya takip uzmanları ve arşiv görevlilerinden oluşuyor.

Büyük beğeni toplayan KYKHaber ikinci sayıya hazırlanıyor

KYK, iletişimin her alanında olduğu gibi yayıncılıkta da adından söz ettiriyor. Nisan ayında gençlerle buluşan, ilk sayısıyla büyük beğeni toplayan KYKHABER ikinci sayıya hazırlanıyor. 

Dergide yurtlarda gerçekleştirilen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle ilgili her türlü bilginin yanı sıra öğrencilere verilen burs/kredi ile ilgili haberlere yer veriliyor. KYK’nın gerçekleştirdiği salon programları, turnuvalar, geziler vb. her türlü programla ilgili haberlerin de yer aldığı dergide, önemli şahsiyetlerle gerçekleştirilen röportajlar da bulunuyor.

KYK, sosyal medya kullanımında zirvede 

Sosyal medyayı en aktif kullanan kamu kurumları arasında zirvede yer alan KYK, Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube’dan Kurumla ilgili gelişmelere anında müdahale ediyor. Sosyal medya hesaplarını verimli bir şekilde kullanan sosyal medya uzmanları, KYK’nın Twitter’daki GSB_KYK hesabından yurtlarda gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili bilgi ve fotoğrafların etkin bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor. 

Anlık basın takibinin yapıldığı KYK Basın Merkezi’nde görevli medya takip uzmanları ise kurumla ilgili basında yer alan haberlerin doğru ve tarafsız bir şekilde sunulmasına hizmet ediyor.


Rss