HABERARŞİVİ
 • 2

  AĞUSTOS

  Yurt Kayıtları 3 Eylül’de

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, "3 Eylül'de üniversite kayıtları başlayacak, aynı gün bizim de yurt müracaatlarımız başlayacak." dedi. Aksu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları doğrultusunda öğrenci yerleştirme takvimine uyumlu şekilde yurtlara başvuru ve kayıt işlemlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

 • 18

  TEMMUZ

  Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adaylar Açıklandı

  KYK,sözleşmeli bilişim personeli alımı için sınava katılmaya hak kazanan adayları açıkladı.

 • 16

  TEMMUZ

  KYK’lı Gençler 15 Temmuz Kahramanlarını Unutmadı

  Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı yazılan destanın ikinci yıl dönümünde nöbetçi yurtlarda kalan öğrenciler ve tüm personeliyle milli irade nöbetine katıldı.

 • 11

  TEMMUZ

  Gençlik ve Spor Bakanlığında Devir Teslim

  Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, görevi Osman Aşkın Bak'tan devraldı.

 • 10

  TEMMUZ

 • 10

  TEMMUZ

  Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı

  KYK, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınavında başarılı olup göreve başlamaya hak kazanan adayları açıkladı.

 • 23

  HAZİRAN

  KYK'dan Öğrencilere Müjde!

  KYK’lı bir gencin yaz döneminde de yurt ücreti ödediklerini söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen KYK, gençlerin yaz döneminde yurt ücreti ödememesi için Yurt İdare ve İşletme Yönetmeliği’nde değişiklik yaptı. Değişikliğe göre bundan böyle KYK yurtlarında sürekli barınan öğrencilerden yaz aylarında (temmuz ve ağustos) yurt ücreti alınmayacak.

 • 8

  HAZİRAN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK'lı Gençlere Müjde!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşıma cevap veren KYK’lı gençlerle sahurda bir araya geldi. Emine Erdoğan’ın sahur daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gelen gençlere sürpriz yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da programa katıldı.

 • 1

  HAZİRAN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Sahuru KYK’lı Gençlerle Yaptı

  KYK’lı gençlerin “Sayın Cumhurbaşkanım, bir gece de bizim Hüseyin Gazi Yurdunda sizi misafir etsek de sahuru birlikte yapsak?” teklifi üzerine harekete geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya üzerinden “Çayınız hazırsa geliyorum” cevabını verdi.

 • 31

  MAYIS

  KYK’da Ramazan Sevinci

  Yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği ramazan ayı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında da aile sıcaklığında idrak ediliyor. KYK’lı gençler hep birlikte iftar, sahur yapıyor; yurt mescitlerinde Diyanet görevlilerinin öncülüğünde mukabele okuyor, teravih kılıyor. Kimsesizlerin ve yaşlıların iftar sofralarını da şenlendiren gençler, kendi harçlıklarıyla aldıkları gıda maddelerini ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyor.

 • 28

  MAYIS

  Mülakata Katılmaya Hak Kazanan Yurt Yönetim Personeli Listesi Açıklandı

  KYK, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli için sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayları açıkladı.

 • 25

  MAYIS

  KYK Yaz Aylarında da Öğrencilerin Hizmetinde

  Yaz aylarında hizmet verecek nöbetçi yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin ilgili belgeyle (yaz okulu, sınav, zorunlu kurs, zorunlu staj belgesi) il müdürlüklerine veya nöbetçi yurtlara başvurması gerekiyor.

 • 18

  MAYIS

  KYK’lı Gençler Kudüs’te Yaşanan Katliama Sessiz Kalmadı

  KYK’lı gençler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepkilerini yurt binalarına ışıklarla “KUDÜS” yazarak gösterdi.

 • 15

  MAYIS

  KYK Ramazana Hazır

  İslam dünyası on bir ayın sultanı ramazana ulaşmanın sevincini yaşıyor. Yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği ramazan ayı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında da aile sıcaklığında idrak edilecek. KYK, yurtlarda barınan gençlerin rahat ve huzurlu bir ortamda ramazan geçirmeleri için tüm önlemleri aldı. KYK Genel Müdürlüğü tarafından yurtlara gönderilen talimata göre lokanta ve kantinlerde iftar ve sahur saatlerinde hizmetin aksamaması ve kuyrukların önlenmesi amacıyla personel sayısı artırılacak.

 • 14

  MAYIS

  KYK’dan Personeline BİMER Eğitimi

  KYK, 81 ildeki BİMER kullanıcılarını Ankara’daki eğitimde bir araya getirdi. Başbakanlıkta görevli BİMER uzmanlarınca verilen ve 3 gün süren “BİMER Kullanıcıları Eğitimi”ne genel müdürlük ve taşra teşkilatında görevli BİMER kullanıcıları katıldı.

Rss