HABERARŞİVİ
 • 19

  ŞUBAT

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş KYK’lı Gençlerle Buluştu

  Bilgiden Bilince Konferansları kapsamında KYK’lı gençlere ‘Gençliğin Önemi’ni anlatan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Milletleri geleceğe taşıyacak heyecan, ancak gençlerde vardır. Bu yüzden genci olan ülkeler ne kadar övünse azdır ama önemli olan, gençleri iyi bir şekilde yetiştirmektir." dedi.

 • 15

  ŞUBAT

  KYK e-Devlet Kolaylığıyla Gençlerin Hizmetinde

  Milyonlarca öğrenciye burs/kredi hizmeti sunan, binlerce gence bünyesindeki yurtlarda ev sahipliği yapan KYK; gençlere daha kolay ve hızlı hizmet sunmak amacıyla yurt ve burs/kredi ile ilgili başvuru, onay ve iptal işlemlerini e-Devlet’e taşıdı.

 • 15

  ŞUBAT

  Prof. Dr. Nabi Avcı KYK’lı Gençlerle Buluştu

  Eski Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı "Yaşayan Hazineler - Bir Asrın Belleği" programında gençlerle bir araya geldi.Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençlerle TRT Sevgi Stüdyolarında buluşan Nabi Avcı, gazetecilik yaptığı dönemlerden bakanlık dönemine kadar tecrübelerini, birikimlerini anlatarak gençlere tavsiyelerde bulundu.

 • 9

  ŞUBAT

  Rasim Özdenören Gençlerle Buluştu

  Onlarca esere imza atan usta edebiyatçı, Türk edebiyatının “Gül Yetiştiren Adam”ı Rasim Özdenören KYK’lı gençlerle buluştu. KYK tarafından Genel Müdürlükte düzenlenen Yaşayan Hazineler programına konuk olan Rasim Özdenören, gençlere Hamle dergisi ile başlayıp Mavera ve Hece dergisi ile devam eden yazma serüvenini anlattı.

 • 1

  ŞUBAT

  KYK’lı Gençlerden Zeytin Dalı Harekâtına Tam Destek

  KYK’lı gençler, Suriye’nin Afrin bölgesinde yer alan teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı”na destek verdi. Gençler, operasyona katılan Mehmetçikler için de dua etti.

 • 22

  OCAK

  KYK 3. Tematik Kış Kampları Sona Erdi

  KYK, yurtlarda kalan ve farklı şehirlerde üniversite hayatına devam eden gençleri bu yıl üçüncü kez düzenlenen “KYK Tematik Kış Kampları”nda bir araya getirdi. 5 gün süren KYK Tematik Kış Kamplarında gençler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ülkemizin önde gelen uzmanlarıyla bir araya geldi. Gençler geleceklerine yön verecek, ileriki iş hayatları ile ilgili kendilerine yol haritası çizecek eğiticilerle birlikte keyifli sohbetler gerçekleştirdi.

 • 22

  OCAK

  Yurt Dışında Öğrenim Gören Öğrenciler İçin Taahhütname Süresi Uzatıldı

  Yurt dışında yükseköğrenim gören öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için son gün ise 26 Ocak

 • 21

  OCAK

  Milli Sporcular ve Önemli Spor Adamları KYK’lı Gençlerle Buluştu

  Muğla’da düzenlenen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı’nda KYK’lı gençlerle buluşan Milli Serbest Dalışçı Şahika Ercümen ve Milli Okçu Gizem Girişmen, sporun sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

 • 20

  OCAK

  KYK Tematik Kış Kamplarında Bilgi Yarışması Heyecanı

  12 farklı ilde 12 temayla gençleri kucaklayan KYK; edebiyattan sanata, bilimden teknolojiye, spordan politikaya alanında uzman isimleri gençlerle buluşturduğu “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında bilgi yarışması düzenledi.

 • 19

  OCAK

  KYK Kış Kamplarına Katılan Gençler Şehir Gezisinde

  Farklı illerden gelen öğrencilerin birbirlerini daha yakından tanımasına ve yeni dostlukların kurulmasına vesile olan, KYK'nın bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği KYK “Tematik Kış Kampları”nın dördüncü gününde KYK’lı gençler, kamp yaptıkları şehirleri gezdi.

 • 17

  OCAK

  Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Vefa Kampı’nda Anıldı

  Vatan için toprağa düşen kahraman şehitleri çeşitli programlarla sık sık yad eden KYK, “Tematik Kış Kampları” kapsamında Erzurum’da düzenlenen Vefa Kampı’nda, şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’ü ağırladı.

 • 15

  OCAK

  Bakan Osman Aşkın Bak, KYK Tematik Kış Kampları Açılışını Gerçekleştirdi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,KYK'nın 12 ilde 12 temayla başlattığı 3. Tematik Kış Kampı'nın açılışını Kocaeli’nde gerçekleştirdi.

 • 15

  OCAK

  TRT Genel Müdürü İbrahim Eren Sinema Kampı’na Katıldı

  KYK tarafından bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında düzenlenen Sinema Kampı 150 öğrencinin katılımı ile Sakarya’da başladı. 5 gün boyunca sürecek kamplarda birbirinden değerli konuklar gençlerle buluşacak.

 • 14

  OCAK

  KYK 3. Tematik Kış Kampları Başlıyor

  2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminde yurtlarda gerçekleştirdiği eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle 693 bin 506 öğrenciye ulaşan KYK, yarıyıl tatilinde de hız kesmiyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek “KYK Tematik Kış Kampları” 15 Ocak’ta başlıyor.

 • 10

  OCAK

  Yurt Dışında Öğrenim Gören Öğrenciler İçin Taahhütname Süresi 15 Ocak’ta Sona Eriyor

  Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için son gün ise 15 Ocak

Rss