HABERARŞİVİ
 • 20

  OCAK

  Kış Kampları Beşinci Kez Şenlendi

  14 farklı şehirde 14 farklı temada düzenlenen “Kredi ve Yurtlar Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları” bugün başladı. 24 Ocak’a kadar devam edecek olan kamplar; Ankara, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, İstanbul, Kastamonu, Konya, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerinde gerçekleştiriliyor.

 • 19

  OCAK

  Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları Başlıyor

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda gerçekleştirilen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yarıyılda da ara vermeden devam ediyor. 20-24 Ocak 2020 tarihleri arasında 14 farklı şehirde 14 farklı temada "Kredi ve Yurtlar Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları’’ düzenleniyor.

 • 4

  ARALIK

  Gençler Konya’da Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluşuyor

  Yurtlarda barınan öğrencilerin medeniyet ve tarih bilinci kazanarak geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmalarına yardımcı olmak amacıyla gençleri bu sefer de Konya’ya götürüyor.

 • 2

  ARALIK

  Taahhütname Onayını Kaçıran Öğrencilere Ek Süre

  Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla burs/kredi başvurularını alan ve taahhütnamesini süresi içerisinde onaylayan öğrencilere ilk ödemeyi gerçekleştirmeye başlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, taahhütname onay süresini kaçıran öğrencilere ek süre tanıdı.

 • 16

  KASIM

  KYK Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı

  Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor.

 • 5

  KASIM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğrencilere Müjde

  Üniversite öğrencilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020’de burs/kredi miktarının 500 liradan 550 liraya çıkacağını belirtti.

 • 28

  EKİM

  Osmanlı Türkçesi Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı iş birliğinde gençlerin tarihle olan bağlarını güçlendirmek, ortak tarih bilincini geliştirmek, gençleri tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturmak amacıyla üç yıl önce Osmanlı Türkçesi kursları hayata geçirildi.

 • 23

  EKİM

  KYK’lı Gençler Payitahtla Buluştu

  Her yıl düzenlediği “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” ile gençleri tarih ve medeniyet mirasımızla buluşturan KYK, bu yıl ilk kez düzenlediği “Payitaht” gezisiyle gençleri Osmanlı Devleti'nin payitahtları olan Bursa, Edirne ve İstanbul’a götürdü.

 • 21

  EKİM

  Burs/Kredi Başvuruları İçin Son Gün

  15 Ekim Salı günü başlayan burs/kredi başvuruları bugün sona eriyor. Başvuruda bulunmamış öğrencilerin en geç saat 23.59’a kadar başvurusunu e-Devlet üzerinden tamamlaması gerekiyor.

 • 15

  EKİM

  KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

 • 10

  EKİM

  KYK, Gençleri Osmanlı Devleti’nin Payitahtlarına Götürüyor

  18-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek gezi kapsamında gençler, asırlarca dünyaya barış ve adaletle hükmetmiş Osmanlı Devleti'nin tarih ve medeniyet mirasıyla buluşacak.

 • 3

  EKİM

  Ek Kontenjan, Özel Yetenek vs. ile Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı

  Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin, kayıt işlemlerini 8 Ekim Salı günü saat 22.45'e kadar e-Devlet üzerinden tamamlaması gerekiyor.

 • 24

  EYLÜL

  Ek Kontenjan, Özel Yetenek vs. ile Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuruları Başladı

  30 Eylül saat 23.59’a kadar devam edecek olan yurt başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak.

 • 29

  AĞUSTOS

  Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvuru sonuçlarını açıkladı.

 • 19

  AĞUSTOS

  KYK Yurt Başvuruları Başladı

  2019-2020 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim görmekte olan öğrenciler, yurt başvurusunda bulunabilecek.

Rss