HABERARŞİVİ
 • 28

  MART

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, KYK’lı Gençlerle Bir Araya Geldi

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı Gölbaşı Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Erbaş’a Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu da eşlik etti.

 • 21

  MART

  KYK’lı Gençler Kortlarla Buluşuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Tenis Federasyonu arasında Kurum yurtlarında barınan gençlerin tenis sporu ile uğraşmaları ve tenis sporunun geliştirilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

 • 1

  ARALIK

  KYK’lı Gençler Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınan öğrencilerin; kültürel ve manevi mekânları ziyaret edebilmeleri, geçmiş ve gelecek arasında köprü kurabilmeleri amacıyla “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nin ilkini Konya’da gerçekleştirdi.

 • 25

  KASIM

  Taahhütname Onayını Kaçıran Öğrenciler İçin Ek Süre

  Yurt içinde ve yurt dışında öğrenim görmekte olup burs/kredi taahhütnamesini zamanında onaylayamayan öğrenciler için taahhütname onay süresi yeniden açıldı.

 • 14

  KASIM

  Bakan Kasapoğlu: ''Yurtlarımızı Bir ‘Marka’ Yapma Yolunda İlerliyoruz”

  Bakan Kasapoğlu, KYK yurtlarının pek çok açıdan önceki yıllarla kıyaslandığında çok güzel yerlere geldiğini, önümüzdeki yıl uygulamaya koyacakları “Hizmet Kalite Standartları” ile çok daha iyi bir aşamaya ulaşacaklarını belirterek, “Yurtlarımızı bir marka yapma yolunda hızla ilerleyeceğiz” dedi.

 • 13

  KASIM

  KYK Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı

  Burs/kredi kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için 18 Kasım 2018 saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnameyi mutlaka onaylaması gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.) Taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere ödeme yapılmayacak. Taahhütname onaylamayan öğrenciler (normal öğrenim süresi içerisinde olmak kaydıyla) bir sonraki eğitim öğretim yılında burs/kredi için tekrar başvurabilecek.

 • 31

  EKİM

  Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Öğrencilerin yaşadığı sorunların ekonomik nedenlerden kaynaklanması durumunda muhtaçlık durumlarının tespit edilebilmesi amacıyla gerekli olan bilgilere ihtiyaç duyulduğunun ortaya çıkmasıyla harekete geçen KYK, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile bir protokol imzaladı.

 • 16

  EKİM

  Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  2018-2019 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi başvuruları 15–21 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları da burs/kredi başvurusunda bulunabiliyor.

 • 18

  EYLÜL

  KYK Beslenme Yardımını Artırdı

  Bu yıl yurt ücretine zam yapmayan KYK, yurtlarında barınan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı. Geçtiğimiz yıl sabah kahvaltısı için 3,5 TL ve akşam yemeği için 7,5 TL olmak üzere günlük 11 TL, aylık ise 330 TL olarak uygulanan beslenme yardımı bu yıl sabah kahvaltısı için 4 TL ve akşam yemeği için ise 8,5 TL olmak üzere günlük 12,5 TL; aylık 375 TL'ye yükseltildi.

 • 12

  EYLÜL

  KYK’dan Rekor; Yerleştirme Sonuçları İki Günde Açıklandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvurularını aldıktan iki gün sonra sonuçları açıkladı. İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak.

 • 6

  EYLÜL

  Bakan Kasapoğlu’ndan Yüz Binlerce Öğrenciye Müjde

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bu sene Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarımızda ücretlerde herhangi bir zam yapmayacağız" dedi.

 • 31

  AĞUSTOS

  KYK Yurt Başvuruları 3 Eylül Pazartesi Günü Başlıyor

  Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını almaya hazırlanıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek.

 • 2

  AĞUSTOS

  Yurt Başvuruları 3 Eylül’de

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, "3 Eylül'de üniversite kayıtları başlayacak, aynı gün bizim de yurt müracaatlarımız başlayacak." dedi. Aksu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları doğrultusunda öğrenci yerleştirme takvimine uyumlu şekilde yurtlara başvuru ve kayıt işlemlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

 • 18

  TEMMUZ

  Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adaylar Açıklandı

  KYK,sözleşmeli bilişim personeli alımı için sınava katılmaya hak kazanan adayları açıkladı.

 • 16

  TEMMUZ

  KYK’lı Gençler 15 Temmuz Kahramanlarını Unutmadı

  Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı yazılan destanın ikinci yıl dönümünde nöbetçi yurtlarda kalan öğrenciler ve tüm personeliyle milli irade nöbetine katıldı.

Rss