HABERARŞİVİ
 • 27

  NİSAN

  BASIN AÇIKLAMASI

  Kurumumuza bağlı olarak Bilecik ilimizde faaliyet gösteren Ertuğrul Gazi Erkek Öğrenci Yurdu ile ilgili olarak 26 Nisan 2017 tarihinde basına yansıyan “Yurtta Atatürk Fotoğrafı Tartışması” konulu haberdeki hususa dair inceleme başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

 • 26

  NİSAN

  KYK’dan Ankara'da Muhteşem Kutlu Doğum Programı

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 16 ilde düzenlediği 'Rahmet Efendim' programı, bu kez Ankara’da gençlerle buluştu.Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda düzenlenen gecede, şair ve yorumcu Dursun Ali Erzincanlı ile ses sanatçısı Dr. Fatih Koca sahne aldı. KYK Ankara yurtlarında kalan öğrencilerin salona sığmadığı gece, Kur’an tilaveti ile başladı.

 • 21

  NİSAN

  KYK’da Kutlu Doğum Coşkusu

  Yaklaşık 600 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Kutlu Doğum Haftasını düzenlediği etkinliklerle idrak ediyor. Ülkemizin önde gelen konuşmacı ve sanatçılarını 16 ilde “Rahmet Efendim” programıyla gençlerle buluşturan KYK, Türkiye’nin dört bir yanındaki yurtlarda da birçok etkinliğe imza atıyor. KYK, bu yıl ilk kez KKTC'de de Kutlu Doğum etkinliği düzenliyor.

 • 20

  NİSAN

  KYK, 81 İlden 1000 Genci “Kuruluş’tan Çanakkale’ye” Götürüyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun gençleri tarih ve medeniyet mirasımızla buluşturmak ve onlara tarih bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiği “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nde bu seferki rota, tarihe adını altın harflerle yazdıran Çanakkale olacak.

 • 14

  NİSAN

  KYK Kısa Film Yarışmasında Nefesler Tutuldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca ilk kez düzenlenen (KYK) "Merhamet ve Güven" temalı kısa film yarışmasında sona yaklaşılıyor. Jüri ön değerlendirmesi başladı. KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik düzenlenen, dolaylı ya da doğrudan "Merhamet ve Güven" temasına işaret eden kısa filmlerin kabul edildiği yarışmaya 77 film katıldı.

 • 14

  NİSAN

  KYK Satranç Turnuvasında Şampiyonlar Trabzon ve Samsun’dan

  KYK 34. Satranç Turnuvası Türkiye Finali Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Finallere 81 ilden 51’i erkek, 43’ü kız olmak üzere 94 öğrenci katıldı. Kapanış ve ödül törenine Vali Yardımcısı Erhan Günay da katıldı.

 • 13

  NİSAN

  “Mekteb-i Arifan Meydan-ı Aşıkan" Ankara’da başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun KYK’lı gençlere yönelik yeni programı “Mekteb-i Arifan Meydan-ı Aşıkan" dün akşam Ankara’da başladı. Gençleri büyük bir kültür ve medeniyet dili olan Türkçe ile buluşturmak amacıyla düzenlenen programda Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs KYK’lı gençlere Klasik Türk Şiirinde "aşk ve hikmet"i anlattı.

 • 12

  NİSAN

  KYK’lı Gençler Nurettin Topçu’yu Andı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yaptıkları, ürettikleri ve verdiği mesajlar ile yaşadığımız topraklara değer katan ve ebediyete göç eden değerleri “Vefa Günleri” ile anmaya devam ediyor. Daha önce farklı şehirlerde birçok önemli ilim ve fikir adamını anan ve daha yakından tanıma fırsatı bulan KYK’lı gençler, bu kez de fikir adamı Nurettin Topçu’yu andı.

 • 10

  NİSAN

  KYK’dan Yepyeni İki Program Daha

  600 bine yakın üniversiteli gence ev sahipliği yapan ve eğitim faaliyetleri ile gençliğe yön veren Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, iki yeni programı daha gençlerin beğenisine sunuyor. Cumhurbaşkanlığının himayesinde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Türk Dil Kurumunun öncülüğünde 2017 yılının “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından harekete geçen KYK, gençleri büyük bir kültür ve medeniyet dili olan Türkçe ile buluşturma kararı aldı.

 • 3

  NİSAN

  Nisan Ayında 46 ilde 56 Program

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, eğitim faaliyetlerine eğitim ediyor. Üniversiteli gençleri Türkiye'nin değerleri ve birikimiyle buluşturan KYK'da programlar Nisan ayında da hız kesmeyecek. 46 ilde 56 programın düzenleneceği Nisan ayında Mekteb-i Arifan Meydan-ı Aşıkan ve Dijital Çağın Kodları adı altında iki yeni program daha gençlerin beğenisine sunulacak.

 • 21

  MART

  Çanakkale Şehitleri Anısına 1915 Ünite Kan 1915 Fidan

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Ankara İl Müdürlüğünce düzenlenen "Çanakkale'ye Vefa, Şehitlerimiz Anısına 1915 Ünite Kan 1915 Fidan" kampanyası kapsamında kurum yurtlarında kalan öğrenciler kan bağışında bulundu.

 • 16

  MART

  "KYK Siber Beyin Arıyor" Bilgi Yarışmasının Finali Ankara’da Gerçekleştirildi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun düzenlediği KYK Siber Beyin Arıyor Yarışmasının finali Ankara'da gerçekleştirildi.

 • 16

  MART

  KYK’da "Çanakkale’den 15 Temmuz'a" etkinliği

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümünü münasebetiyle yurtlarda kalan gençlere yönelik birçok program düzenliyor. Yıldönümü dolayısıyla Bilgiden Bilince Konferansları kapsamında yarın Çanakkale'de bir program düzenlenecek. "Çanakkale’den 15 Temmuz'a" başlıklı programda Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu KYK'lı gençlere hitap edecek.

 • 14

  MART

  KYK Kısa Film Yarışması Başvuruları 31 Mart’ta Sona Eriyor

  Minyatür, fotoğrafçılık, tiyatro ve sinema gibi geleneksel, görsel ve sahne sanatlarında kurs ve atölye çalışmalarıyla sanatın her alanında gençlere ulaşmayı amaçlayan KYK tarafından düzenlenen "merhamet ve güven" temalı Kısa Film Yarışması için başvurular devam ediyor.

 • 13

  MART

  Yurt Yerleştirmeleri 29 Mart’ta sona erecek

  16 Ağustos'ta başlayan 2016-2017 yurt başvuru ve yerleştirme işlemleri kapsamında toplam geçerli müracaat sayısı 430 bin 132'ye ulaştı. Bu öğrencilerden 375 bin 168'i yurtlara yerleştirildi. Boşalan yerlere, yeni açılan ve yedeği biten il/ilçelerde bulunan yurtlara da açıktan müracaat ile kayıt işlemleri ve yedek öğrencilerin yerleştirme işlemleri için başvurular 26 Mart'a kadar devam edecek.

Rss