HABERARŞİVİ
 • 16

  EKİM

  Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  2018-2019 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi başvuruları 15–21 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları da burs/kredi başvurusunda bulunabiliyor.

 • 18

  EYLÜL

  KYK Beslenme Yardımını Artırdı

  Bu yıl yurt ücretine zam yapmayan KYK, yurtlarında barınan öğrencilere verdiği beslenme yardımını artırdı. Geçtiğimiz yıl sabah kahvaltısı için 3,5 TL ve akşam yemeği için 7,5 TL olmak üzere günlük 11 TL, aylık ise 330 TL olarak uygulanan beslenme yardımı bu yıl sabah kahvaltısı için 4 TL ve akşam yemeği için ise 8,5 TL olmak üzere günlük 12,5 TL; aylık 375 TL'ye yükseltildi.

 • 12

  EYLÜL

  KYK’dan Rekor; Yerleştirme Sonuçları İki Günde Açıklandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvurularını aldıktan iki gün sonra sonuçları açıkladı. İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak.

 • 6

  EYLÜL

  Bakan Kasapoğlu’ndan Yüz Binlerce Öğrenciye Müjde

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bu sene Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarımızda ücretlerde herhangi bir zam yapmayacağız" dedi.

 • 31

  AĞUSTOS

  KYK Yurt Başvuruları 3 Eylül Pazartesi Günü Başlıyor

  Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını almaya hazırlanıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek.

 • 2

  AĞUSTOS

  Yurt Başvuruları 3 Eylül’de

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, "3 Eylül'de üniversite kayıtları başlayacak, aynı gün bizim de yurt müracaatlarımız başlayacak." dedi. Aksu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları doğrultusunda öğrenci yerleştirme takvimine uyumlu şekilde yurtlara başvuru ve kayıt işlemlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

 • 18

  TEMMUZ

  Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adaylar Açıklandı

  KYK,sözleşmeli bilişim personeli alımı için sınava katılmaya hak kazanan adayları açıkladı.

 • 16

  TEMMUZ

  KYK’lı Gençler 15 Temmuz Kahramanlarını Unutmadı

  Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı yazılan destanın ikinci yıl dönümünde nöbetçi yurtlarda kalan öğrenciler ve tüm personeliyle milli irade nöbetine katıldı.

 • 11

  TEMMUZ

  Gençlik ve Spor Bakanlığında Devir Teslim

  Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, görevi Osman Aşkın Bak'tan devraldı.

 • 10

  TEMMUZ

 • 10

  TEMMUZ

  Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı

  KYK, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınavında başarılı olup göreve başlamaya hak kazanan adayları açıkladı.

 • 23

  HAZİRAN

  KYK'dan Öğrencilere Müjde!

  KYK’lı bir gencin yaz döneminde de yurt ücreti ödediklerini söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen KYK, gençlerin yaz döneminde yurt ücreti ödememesi için Yurt İdare ve İşletme Yönetmeliği’nde değişiklik yaptı. Değişikliğe göre bundan böyle KYK yurtlarında sürekli barınan öğrencilerden yaz aylarında (temmuz ve ağustos) yurt ücreti alınmayacak.

 • 8

  HAZİRAN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK'lı Gençlere Müjde!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşıma cevap veren KYK’lı gençlerle sahurda bir araya geldi. Emine Erdoğan’ın sahur daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gelen gençlere sürpriz yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da programa katıldı.

 • 1

  HAZİRAN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Sahuru KYK’lı Gençlerle Yaptı

  KYK’lı gençlerin “Sayın Cumhurbaşkanım, bir gece de bizim Hüseyin Gazi Yurdunda sizi misafir etsek de sahuru birlikte yapsak?” teklifi üzerine harekete geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya üzerinden “Çayınız hazırsa geliyorum” cevabını verdi.

 • 31

  MAYIS

  KYK’da Ramazan Sevinci

  Yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği ramazan ayı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında da aile sıcaklığında idrak ediliyor. KYK’lı gençler hep birlikte iftar, sahur yapıyor; yurt mescitlerinde Diyanet görevlilerinin öncülüğünde mukabele okuyor, teravih kılıyor. Kimsesizlerin ve yaşlıların iftar sofralarını da şenlendiren gençler, kendi harçlıklarıyla aldıkları gıda maddelerini ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyor.

Rss