HABERARŞİVİ
 • 5

  KASIM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğrencilere Müjde

  Üniversite öğrencilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020’de burs/kredi miktarının 500 liradan 550 liraya çıkacağını belirtti.

 • 28

  EKİM

  Osmanlı Türkçesi Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı iş birliğinde gençlerin tarihle olan bağlarını güçlendirmek, ortak tarih bilincini geliştirmek, gençleri tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturmak amacıyla üç yıl önce Osmanlı Türkçesi kursları hayata geçirildi.

 • 23

  EKİM

  KYK’lı Gençler Payitahtla Buluştu

  Her yıl düzenlediği “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” ile gençleri tarih ve medeniyet mirasımızla buluşturan KYK, bu yıl ilk kez düzenlediği “Payitaht” gezisiyle gençleri Osmanlı Devleti'nin payitahtları olan Bursa, Edirne ve İstanbul’a götürdü.

 • 21

  EKİM

  Burs/Kredi Başvuruları İçin Son Gün

  15 Ekim Salı günü başlayan burs/kredi başvuruları bugün sona eriyor. Başvuruda bulunmamış öğrencilerin en geç saat 23.59’a kadar başvurusunu e-Devlet üzerinden tamamlaması gerekiyor.

 • 15

  EKİM

  KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı

  21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

 • 10

  EKİM

  KYK, Gençleri Osmanlı Devleti’nin Payitahtlarına Götürüyor

  18-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek gezi kapsamında gençler, asırlarca dünyaya barış ve adaletle hükmetmiş Osmanlı Devleti'nin tarih ve medeniyet mirasıyla buluşacak.

 • 3

  EKİM

  Ek Kontenjan, Özel Yetenek vs. ile Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı

  Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin, kayıt işlemlerini 8 Ekim Salı günü saat 22.45'e kadar e-Devlet üzerinden tamamlaması gerekiyor.

 • 24

  EYLÜL

  Ek Kontenjan, Özel Yetenek vs. ile Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuruları Başladı

  30 Eylül saat 23.59’a kadar devam edecek olan yurt başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak.

 • 29

  AĞUSTOS

  Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin yurt başvuru sonuçlarını açıkladı.

 • 19

  AĞUSTOS

  KYK Yurt Başvuruları Başladı

  2019-2020 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim görmekte olan öğrenciler, yurt başvurusunda bulunabilecek.

 • 12

  TEMMUZ

  KYK’da Yarışma Heyecanı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yapılan Kuş Evi Tasarım Yarışması, Fotoğraf Yarışması ve Karikatür Yarışmasının merakla beklenen sonuçları belli oldu.

 • 12

  TEMMUZ

  Tecrübe Paylaşımı Programı

  KYK yurtlarında verilen kurs ve atölye gibi eğitim faaliyetlerine katılan; yaşlılar, engelliler, şehit ve şehit aileleri gibi Gönül Bağı etkinliklerine iştirak eden; akademik hayatlarında başarılı olan öğrenciler arasında yapılan eleme sonucunda 52 öğrenci “Tecrübe Paylaşımı” programına katılmaya hak kazandı.

 • 29

  MAYIS

  Osmanlıca Yarışması Sınav Sonuçları Açıklandı

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı iş birliğinde Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gençlerin tarihleriyle olan bağlarını kuvvetlendirmek, kültürel birikimlerini artırmak, milli ve manevi duygularını pekiştirmek, geçmişin birikimi ile geleceğe emin adımlarla ilerlemelerini sağlamak amacıyla Osmanlıca kursları hayata geçirildi.

 • 22

  MAYIS

  KYK’da Ramazan Neşesi

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2019 yılını “Gönüllülük Yılı” ilan etmesiyle Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri yeniden tasarlandı ve bu çerçevede tüm yurtlarda ramazan seferberliği ilan edildi.

 • 28

  MART

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, KYK’lı Gençlerle Bir Araya Geldi

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı Gölbaşı Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Erbaş’a Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu da eşlik etti.

Rss