HABERARŞİVİ
 • 15

  ARALIK

  Bakan Osman Aşkın Bak KYK Olağan Genel Kurulu'nda Konuştu

  KYK'nın 79. Olağan Genel Kurulu’na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yaptığı konuşmada KYK'nın geldiği noktanın gurur verici olduğunu ve bunu daha ileri taşımak için üniversitelerle yapılacak işbirliğinin önemli olduğunu vurguladı.

 • 14

  ARALIK

  KYK Gezileri Konya ve Şeb-i Arus ile Başlıyor

  KYK, gençleri medeniyet mirasımızla buluşturuyor.KYK’nın üniversiteli öğrencilere tarih bilinci kazandırmak, kültürel ve manevi mekânları ziyaret ederek milletimizin ortak ruhunu yerinde yaşatmak amacıyla düzenlediği “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nin ilki 16 Aralık’ta Konya’da gerçekleştirilecek.

 • 8

  ARALIK

  KYK’lı Gençler Türkiye’nin Yakından Tanıdığı Doktorlarla Buluştu

  KYK'nın bu yılki yeni programlarından olan “Kendine İyi Bak” başladı. Programlarda KYK’lı gençler, Türkiye’nin yakından tanıdığı doktorlarla buluştu.

 • 5

  ARALIK

  KYK’lı Gençler Engelli Kardeşlerini Unutmadı

  KYK, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli kardeşlerini unutmadı. Ülkenin dört bir köşesindeki yurtlarda Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli programlar düzenlendi. Bazı yurtlar zihinsel ve bedensel engelli çocukların barındığı yurtları, yuvaları, okulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerini ziyaret ederken bazı yurtlar ise engelli bireyleri yurtlarda ağırladı.

 • 4

  ARALIK

  KYK Burs/Kredi Taahhütname Süresini Uzattı

  Burs/kredi taahhütnamesini zamanında onaylayamayan yurt içinde okuyan öğrenciler için onay süresi uzatıldı. KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan ve kullanmak isteyen öğrencilerin taahhütnamelerini en geç 10 Aralık Pazar günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden onaylamaları gerekiyor.

 • 4

  ARALIK

  KYK Ormanları Büyümeye Devam Ediyor

  KYK'nın 81 ilde oluşturduğu KYK Ormanları büyümeye devam ediyor. Çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlamak, ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmek amacıyla KYK’nın “Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla üç yıl önce başlattığı ağaç dikme geleneği bu yıl da devam etti.

 • 1

  ARALIK

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Muş'ta KYK'lı Gençlerle Buluştu

  Muş Alparslan Üniversitesi Sebahattin Zaim Konferans Salonu’nda düzenlenen “Bilgiden Bilince” başlıklı konferansında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam’ın ilk emrinin ‘Oku’ olduğuna işaret ederek İslam’ın ilme verdiği öneme değindi.

 • 29

  KASIM

  KYK’dan Ağaçlandırma Seferberliği

  KYK, daha yeşil bir dünya için fidan dikmeye devam ediyor. “Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla yola çıkan KYK, her yıl yurtlara yeni kaydolan öğrenciler için fidan dikim etkinliği düzenliyor. Bu kapsamda geçen yıl 550.000 ağaç diken KYK’lı gençler, 3 Aralık’ta 81 ilde 212.232 fidanı daha toprakla buluşturacak.

 • 28

  KASIM

  KYK’dan 6 İlde 6 Program

  KYK, bünyesindeki yurtlarda barınan gençleri kültür, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri ile bir araya getirmeye devam ediyor. KYK, 28 Kasım’da altı farklı şehirde altı farklı programla gençlerin karşısına çıkacak.

 • 23

  KASIM

  Bakan Osman Aşkın Bak: “Yatak Kapasitesini 850 Binlere Çıkarmayı Hedefliyoruz’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, konuk olduğu Anadolu Ajansı Editör Masası’nda, KYK'ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • 20

  KASIM

  Burs/Kredi Taahhütname Onayı İçin Son Gün 21 Kasım

  KYK burs/kredi taahhütname onay işlemi 21 Kasım’da sona erecek. KYK burs/kredi sonuçlarının açıklanmasının ardından burs/kredi almaya hak kazanan yurt içinde öğrenim gören öğrencilerin e-Devlet üzerinden 21 Kasım 2017 saat 23.59’a kadar taahhütname onayını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

 • 16

  KASIM

  KYK Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı

  Yükseköğrenim öğrencilerinin heyecanla beklediği 2017-2018 eğitim öğretim yılı burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. KYK geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ekim ayı dâhil olmak üzere ödeme yapacak. KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için taahhütnamelerin süresi içerisinde mutlaka onaylanması gerekiyor.

 • 10

  KASIM

  KYK'dan Yepyeni Bir Proje Daha

  KYK yepyeni projelerle öğrencileri buluşturmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde başlayacak “Kendine İyi Bak” programları kapsamında Prof. Dr. Canan Karatay, Doç. Dr. Halit Yerebakan ve Dr. Ender Saraç KYK’lı gençlerle buluşacak. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilecek konferanslar kapsamında üniversiteli gençlere dengeli beslenme, GDO'lu gıdaların tüketimi, sağlıklı zayıflama ve obeziteyle mücadele konularında bilgi verilecek.

 • 10

  KASIM

  Türk Fotoğrafının Ustası Ara Güler, KYK’lı Gençlerle Buluştu

  KYK'nın, TRT ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve televizyon ekranlarından da yayınlanan “Yaşayan Hazineler” programı kapsamında Türkiye'de yaratıcı fotoğrafçılığın uluslararası alanda ün kazanmış en önemli temsilcisi olan Ara Güler KYK’lı gençlerle buluştu.

 • 7

  KASIM

  Basın Açıklaması

  Karaman ili Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdumuzdaki öğrencilerimizin korku ve panik yaşamasına neden olan ve 05.11.2017 tarihinden bu yana bazı medya organlarınca doğruluğu teyit edilmeden haberleştirilen gelişmelerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdumuzda güvenlik personeli kontrolü ve kamera güvenlik sistemleri dâhil olmak üzere gerekli tüm tedbirler mevcut olup yurt binasına dışarıdan yabancı bir kişinin girmesi kesinlikle söz konusu olmamıştır.

Rss